Ludzie – Anioły są wśród nas…

Każdy z nas – od Źródła pochodzący – nosi w sobie Boski Pierwiastek, więc każdy z nas może być Boskim Posłańcem: Aniołem roznoszącym wśród Ludzkości ziarna uzdrawiającej Miłości, Dobra i Światłości.

Gdy spotkasz Anioła w Ludzkiej postaci już nigdy więcej nie będziesz tym, kim wcześniej byłeś. Takie spotkanie, choćby trwało ułamek sekundy znanego nam ziemskiego czasu odmieni Ciebie na zawsze. Ale to, co weźmiesz dla siebie z tego spotkania zależy wyłącznie od Ciebie.

Akt oceny a filtry umysłu

Każde Ludzkie Istnienie na Ziemi ma sens. Każde. Nie nam oceniać drogę, cel czy sens egzystencji drugiego Człowieka, bowiem zawsze będzie to działanie wypływające z umysłu, obłożonego setkami filtrów, wzorców i programów rzeczywistości, w jakiej dorastaliśmy. Można więc z całą pewnością rzec, że nie tyle patrzymy na innych oczami naszej czystej świadomości, ile raczej filtrami nań nałożonymi, które przyjmujemy za niepodważalną normę, bowiem tak głęboko zrosły się z naszym Istnieniem.

Budzenie się ze snu (czyli powrót do Wewnętrznego Domu) oznacza rozpoznawanie tychże wzorców i filtrów oraz świadome ich rozpuszczanie. Jest to jeden z niezbędnych procesów na drodze głębokiej, wewnętrznej transformacji.

Im bardziej tkwimy w ocenie, tym dalej jesteśmy od siebie. Im dalej jesteśmy od siebie, tym dalej jesteśmy od innych. Bowiem spotkać się z Drugim Człowiekiem możemy tylko w takim stopniu, w jakim potrafimy spotkać się sami ze sobą.

Patrząc Sercem

A Ludzkie Anioły to Istnienia, które widzą każdego Drugiego Człowieka, a nawet szerzej: każde Stworzenie w jego najczystszej Prawdzie o nim samym. Bowiem będąc głęboko zespolonymi ze sobą, ze Świętym, Boskim Rdzeniem swojej Istoty, będąc głęboko zanurzonym w Wewnętrznym Domu, które w możliwie najczystszy sposób bierze początek w świadomości Serca i Boskiej Iskry samego Stwórcy – Duszy – patrzą na innych wyłącznie oczami Miłości, akceptacji i przyzwolenia.

Czas rzeźbienia

Ale Anioł w Ludzkim przebraniu nigdy nie byłby tym, kim jest gdyby nie doświadczenie bólu ziemskiej egzystencji.

Droga ziemskiego życia Ludzkiego Anioła do prostych nie należy: ich Dusze same wybrały takie, a nie inne warunki życia oraz zdecydowały się na doświadczenie wielu trudnych (w ziemskim rozumieniu oczywiście) lekcji życiowych, by poddając ich rzeźbieniu całe swoje Istnienie, móc wydobyć z siebie szlachetność, niezłomność, wielką mądrość, przenikliwość i czystość rozpoznań oraz umiłowanie świata najczystszego Boskiego Kruszczcu, z jakiego sam Stwórca zdecydował się je stworzyć.

Przejawiania się w świecie

Ludzkie Anioły wybiorą więc taką formę przejawiania się w naszym świecie, by w jak najpełniejszy sposób służyć Ludzkości tym wszystkim, co się na nie składa. Rozpoznasz je pośród wielu pięknych Istnień, które z wielką Miłością, wnikliwością i roztropnością sprawiają, że świat, a wraz z nim cała ludzkość (każdy w swoim czasie) przebudzają się do życia w Wolności, Prawdzie i Miłości.

Ale prawda jest taka, że Ludzkie Anioły już samą swoją obecnością uzdrawiają świat. Po prostu wystarczy, że pojawiają się w naszym pobliżu, a my już przsz samo doświadczenie ich obecności wzrastamy, doznając uczucia wewnętrznej ulgi, pokoju i ukojenia.

Gdy spotkasz takiego Anioła w Ludzkim przebraniu podziękuj Stwórcy za to piękne spotkanie i … idź dalej w świat, niosąc to, czym właśnie sam obdarowany zostałeś… W ten sposób roznosi się Pieśń o Prawdzie i Miłości, której nuty uzdrawiają świat i prawdziwie karmią Ludzkie Istnienia.

________________________________________________

Ludzkie Anioły rozpoznasz po Ich Otwartym i Pięknym Sercu…
Ale nigdy nie myl Ich Łagodności ze słabością, a Dobra z naiwnością… Są bowiem bardziej mocarni niż moglibyśmy przypuszczać… I rozpoznają więcej niż dają to po sobie poznać…

________________________________________________

I Ty również stajesz się Aniołem w Ludzkim przebraniu za każdym razem, gdy pozwalasz przejawiać się Boskiej cząstce Twojego Boskiego Istnienia i dzielisz się ze światem tym, co w Tobie najpiękniejsze: swymi darami, talentami, Prawdą swego Istnienia, unikalnym pięknem swej Duszy, Miłującym Sercem, czystością, dobrocią, szlachetnością i… po prostu sobą Boskim i Nieskończonym.

Pięknych lotów na skrzydłach Miłości, Kochani.

Z Miłością,

Kasia

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: