Zdrowienie Wewnętrznego Dziecka a poziomy pola aurycznego…

Zdrowienie Wewnętrznego Dziecka (oraz tak naprawdę każdy proces zdrowienia) jest procesem wielowarstwowym i wielopoziomowym, dotyczy bowiem wszelkich wzorców, przekonań i zapisów, jakie zanotowane zostały na wszystkich siedmiu poziomach naszego pola aurycznego.

Siedem poziomów pola aurycznego – co to takiego?

Każde żywe Istnienie posiada własną matrycę energetyczną – tzw. pole auryczne. U Człowieka jego pole auryczne (energetyczne) składa się z siedmiu poziomów, a każde z tych poziomów odpowiada za inny obszar doświadczeniowy. Wszystkie te poziomy nie tyle nakładają się na siebie, co wzajemnie się przenikając, wpływają na siebie nawzajem.

Pierwszy poziom pola energetycznego odpowiada za funkcjonowanie naszego fizycznego ciała. To właśnie na tym planie manifestują się wszelkie zapisy, które zanotowane zostały na wyższych poziomach. Jeśli zapisy te są bolesne, trudne, negatywne (np. doświadczenie rozdzielenia nas z naszą Mamą po porodzie) – energetyczny ślad tego traumatycznego dla Dziecka doświadczenia zostanie „zanotowany” nie tylko w obszarze emocjonalnym (ból porzucenia, poczucie rozdzielenia, brak Miłości, lęk przed odrzuceniem itd.), mentalnym (wzorzec myślowy: „tracę wszystkich których kocham, nie zasługuję na Miłość” itd.), ale również zapisany zostanie głęboko w ciele, z czasem manifestując się jako fizyczny ból, dyskomfort, a nawet stan chorobowy.

Drugi poziom pola energetycznego odpowiada za nasz stosunek emocjonalny względem naszej Osoby. Co się wydarza w tym obszarze, gdy doznaliśmy bolesnego doświadczenia jako Dzieci? Powróćmy do sytuacji rozdzielenia z matką po porodzie: jaki zapis notuje się na tym poziomie? Głębokie, wewnętrzne poczucie bycia nieważnym, niegodnym, poczucie niezasługiwania na Miłość, czułość i troskę, odczuwanie siebie jako Istoty, z którą najogólniej rzecz nazywając „coś jest nie tak”.

Trzeci poziom pola energetycznego wiąże się z całą sferą mentalną, umysłową. To tutaj zapisują się formy myślowe, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Jaki wzorzec myślowy zanotuje się na tym poziomie u Dziecka, które doświadczyło rozdzielenia ze swoją Matką? „Nie zasługuję na Miłość. Tracę Wszystkich, których kocham, a skoro ich tracę, to po pierwsze jestem niegodny ich Miłości, po drugie Miłość oznacza utratę. Będzie dla mnie bezpieczniej, gdy nie będę kochać, przywiązywać się do nikogo, w końcu czuć.”

Czwarty poziom pola energetycznego dotyczy naszych wszelkich relacji z całym zewnętrznym światem: innych ludzi, zwierząt, roślin oraz tzw. materii nieożywionej. Jakie przekonanie zapisze się na tym poziomie u Dziecka doświadczającego rozdzielenia ze swoją Rodzicielką? „Świat jest niebezpieczny. Wszyscy mnie porzucają. Dla nikogo nie jestem ważny. Od nikogo nie otrzymam tego, czego potrzebuję. Najwłaściwiej będzie mi zamknąć się na innych, bowiem tylko w ten sposób uniknę kolejnego bólu, zranienia, odrzucenia.”

Kolejne poziomy (od piątego do siódmego poziomu naszego pola energetycznego) dotyczą wyższych aspektów naszego Istnienia związanych z uniwersalnym polem Wszechrzeczy. To tutaj zapisują się/realizują nasze doświadczenia wyrażające nas jako Istoty Duchowe, Boskie, połączone z wielką uniwersalną matrycą Wszechświata.

Piąty poziom pola energetycznego związany jest z Twoją Osobistą Prawdą, która łączy Ciebie z Wielkim Planem Wszechświata, którego jesteś nieodłączną częścią. Wszelkie bolesne zapisy dotyczące naszego Wewnętrznego Dziecka powstałe na poniższych poziomach wpływają na naszą zdolność do docierania do poziomu naszej osobistej Prawdy, do postrzegania swojej Istoty jako ważnej części Czegoś większego od nas samych, powodując bolesne poczucie dezintegracji, niespójności i rozdzielenia. Mamy wrażenie, że zgubiliśmy nasz Wewnętrzny Dom, że tak naprawdę niczego o sobie nie wiemy, a całe nasze Istnienie jest bezcelowe. To ogromnie bolesny zapis.

Szósty poziom pola energetycznego to poziom bezwarunkowej Miłości i Jedności z całym Stworzeniem. To w nim zawiera się duchowe, ekstatyczne doznanie połączenia ze Wszystkim Co Jest. Zranienia powstałe w obszarze Wewnętrznego Dziecka uniemożliwiają nam odczuwanie bezwarunkowego poczucia łączności z całym Stworzeniem, zamykając nam dostęp do karmiących i poszerzających nasze Istnienie doświadczeń skąpania w Miłości i Jedni ze Wszystkim Co Jest.

Siódmy – najwyższy – poziom pola energetycznego człowieka jest poziomem świętego absolutu, najwyższego umysłu, poprzez który łączymy się z uniwersalnym świętym umysłem Stwórcy i Wszechświata. Jakiekolwiek niekorzystne, nieharmonijne i niewspierające zapisy, wzorce, programy powstałe w wyniku trudnych doświadczeń naszego Wewnętrznego Dziecka (i nie tylko oczywiście) powodują niemożność czerpania z nieskończonego potencjału bycia Jednią z uniwersalnym Boskim Umysłem Stwórcy i Wszechstworzenia.

________________________________________________

Kochani, temat związków i zależności pomiędzy naszym Istnieniem (w tym naszym Wewnętrznym Dzieckiem) a wszystkimi poziomami naszego pola aurycznego (energetycznego) jest tak pojemny, że z całą pewnością nie jestem w stanie wyczerpać go jednym wpisem.

Zależało mi ogromnie, by przedstawić Wam, jak bardzo wielowymiarowymi, złożonymi i unikalnymi Istnieniami my, Ludzie jesteśmy i jak wszystko to, czego doświadczamy zapisuje się na wielu poziomach naszego Istnienia i wzajem na siebie oddziałowuje.

W temacie zdrowienia Wewnętrznego Dziecka (i nie tylko!!!) niezmiernie istotne jest zagadnienie związane z zamrożonymi warstwami, tworzącymi taką doświadczeniową „gorę lodową”, mającymi tą samą podstawę (wzór) energetyczny. Ale to już temat na kolejny wpis.

Nie kończymy sie na naszym ciele, emocjach czy umyśle. Jesteśmy Kimś znacznie więcej niż tylko (i aż) nasz ziemski konstrukt.

Witaj Przygodo Życia! Nieustannie mnie zdumiewasz i zachwycasz.

Jestem w pokorze.

Z Miłością,

Kasia

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: